V Rožnovském pivovaru budete moci brzy studovat na Fakultě pivních věd Valašské královské univerzity!
- Zveřejněno v Volný čas
- Buďte první, kdo napíše komentář!
Vážení přátelé a naši milí klienti,
ve spolupráci s Rožnovským pivovarem pro Vás připravujeme novinku! Již brzy budete mít v Rožnovském pivovaru možnost studovat na Fakultě pivních věd slavné Valašské královské univerzity!
Pod „přísným“ dohledem zkoušejících profesorů na Vás čeká teoretické i praktické "studium" na této netradiční "pivní" fakultě Valašské královské univerzity, ale také spousta zábavy. Studium probíhá formou seznámení s výrobou piva a ochutnávkou těch nejlepších piv Fakulty pivních věd VKU - Rožnovského pivovaru. Vybereme Vám z těchto piv:
Světlý ležák Radhošť (11°)
Jedenáctistupňový ležák světlé barvy je čtyřikrát chmelený žateckým poloraným červeňákem. Jeho výroba trvá 5 týdnů. Do receptury tohoto speciálu jsme použili dva druhy sladů: plzeňský a bavorský. Původně jsme světlé výčepní pivo Radhošť vařili jako 10°, ale od začátku roku 2013 máme již v prodeji 11° světlý ležák v novém kabátě.
Třešňový ležák (11°)
Nechtěli jsme vyrábět ovocné pivo plné stabilizátorů a chemických chutí. Do světlého ležáku Radhošť (11°) přidáváme čerstvou třešňovou šťávu z Itálie, bez jakékoliv chemie a chemických stabilizátorů. Pivo vyniká lahodnou hořkou chutí a třešňovou plností. Je jemně zabarvené do červena a třešňová šťáva vtiskla pivu osobitou ovocnou chuť. Bez konzervačních látek má nízkou trvanlivost, proto máte možnost ochutnat třešňové pivečko vždy čerstvé!
Černý ležák Čert (12°)
Černý, čtyř-sladový ležák Čert se vyrábí kombinovanou recepturou. Lahodné chuti jsme docílili kombinací světlých a tmavých sladů a navíc, jako jedni z mála, do piva přidáváme pravý pivovarský kulér (karamel). Ten pivu dá plnou chuť a hutnost. Nezaměnitelná hořkost piva je díky žateckému poloranému červeňáku.
Pětisladový ležák Žerotín (12°)
Pivu jsme dali název podle zakladatele pivovaru Karla Jindřicha ze Žerotína (*1712). Našim cílem bylo nabídnout hostům pivo, které ještě nikde neochutnali. Zkombinovali jsme totiž náš speciál, polotmavý Rothschild, s čerstvě uvařeným pšeničným pivem. Takto na první pohled nespojitelná piva jsme společně nechali v tancích uležet. Vzniklo pivo, které na špičce jazyka chutná po ovoci, na konci jazyka pak hořce, s lehkou příchutí karamelových sladů. Je to pivo sezónní, takže jej u nás můžete ochutnat pouze v letním období.
Světlý speciál Rožnov (13°)
Od první prosincové soboty roku 2012 máme na čepu nový speciál. Světlý 13° speciál Rožnov se pyšní třemi slady a vyšším chmelením.
Výroba tohoto piva trvá minimálně 8 týdnů a budeme jej vařit na vystřídání s jinými druhy našich speciálů. Tímto pivem se chceme prezentovat i na rožnovských jarmarcích a slavnostech.
Polotmavý speciál Rothschild (13°)
Tento třináctistupňový, polotmavý speciál je čtyřikrát chmelený žateckým poloraným červeňákem. Jeho výroba trvá 7 týdnů. Do receptury jsme použili čtyři druhy sladů: plzeňský, bavorský, karamelový a barvící. Původně jsme pivo barona Louise Rothschilda vařili jako 12° ležák. Od začátku roku 2013 máme již v prodeji 13° polotmavý speciál v novém kabátě. O baronu Rothschildovi se tradují legendy o jeho neuvěřitelném bohatství. Stejně tak i my jsme nešetřili na pivu, které nese jeho jméno jako památku na doby, kdy vlastnil Rožnovský pivovar.
Medový speciál (14°)
Pivo, které bodne! Světlý speciál, s přídavkem až 7% medu. Medové pivo vzniklo jako výsledek experimentu. Pokud do varu přidáme med, moc medu v hotovém pivu nezůstane. Proto jsme navrhli způsob, jak medovou chuť v pivu udržet.
A i když se produkt ještě dokončuje, již se ke studiu můžete začít i pomalu hlásit. Podrobné informace naleznete v naší nabídce na http://www.balickyzazitku.cz/cz/balicky-firmy/vzdelavaci-programy/zazitkova-univerzita/studium-na-fakulte-pivnich-ved-vku-v-roznovskem-pivovaru-469.html a o případných změnách Vás budeme aktuálně informovat! :-).
Těší se na Vás profesoři a docenti Pivní fakulty VKU!